piątek, 24 listopada 2017

Proste rzeczy o rodzicielstwie

Uwielbiam czytać książki.
Trochę o tym jednak zapomniałam, bo i czasu nie ma zbyt wiele. Pomimo że doba zawsze trwa przecież tyle samo, zawsze znajdzie się 'coś' ważniejszego mając dziecko.
Chcąc jednak złapać 'równowagę' tej jesieni, postawiłam wrócić do starych nawyków.
W moje ręce trafiła  pozycja 'Proste rzeczy o rodzicielstwie" autorstwa Luis Timm'a.
Zawzięłam się! Kiedy tylko nadarzyla się chwilka (czytaj: kiedy tylko trwała drzemka Wiktorii, a ja już ogarnęłam,pozmywałam, wstawiłam pranie itp) rozsiadałam się wygodnie z kubkiem ulubionej w ciąży kawy Inki i czytałam.
Książka ta faktycznie pozwala spojrzeć na rodzicielstwo z trochę innej perspektywy. Zaciekawia na tyle, że nie chcesz się od niej oderwać... (ale południowe drzemki dzieci nie trwają wiecznie)
Znalazłam w niej też wiele cytatów, które będą mi teraz towarzyszyć. Jedne z moich ulubionych to:

"Życie jest zbyt krótkie, żeby pić niedobrą herbatę, czytać złe książki i marnować czas dla ludzi, dla których gówno znaczymy" 

"Jeśli czegoś chcesz, to idź weź to sobie, zawalcz o to, czego pragniesz"

Jest to pozycja  napisana co prawda dla mężczyzn, ale jak widać po okładce, każda kobieta powinna również ją przeczytać. W środku znajdziecie nawet instrukcję "dla niej" i "dla niego".


Na samym końcu książki, znajdziecie list dziecka do taty. Mnie bardzo wzruszył. Są to tak oczywiste wydawać by się mogło rzeczy, które dostrzega mały człowiek, ale w naszym codziennym życiu odnoszę wrażenie, że nam umykają.

Koniecznie sięgnijcie po tą pozycje! Połączcie przyjemne z pożytecznym jak ja :)#kawainka #przyjemnezpozytecznym

6 komentarze

 1. Z przyjemnością i zainteresowaniem po nią sięgnę, zawsze to materiał do refleksji. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jejku bycie rodzicem, czeka mnie to za może rok może 2 lata , trochę dzieciak ze mnie mentalnie. Życie od drzemki do drzemki. A tekst o tym ,że nie warto tracić czasu na ludzi dla których jesteśmy gównem prawda , święta prawda . Zawsze dobrze jest spalać mosty wbrew pozorom . Pewnych ludzi warto odciąć i nie bawić się w oszukane przyjemności.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zamówiłam ją dwa dni temu ;) jutro mam ją dostać, ciekawa jestem czy mi przypadnie do gustu )

  OdpowiedzUsuń
 4. "Życie jest zbyt krótkie, żeby pić niedobrą herbatę, czytać złe książki i marnować czas dla ludzi, dla których gówno znaczymy"
  Oj tak, podpisuję się :)

  OdpowiedzUsuń
 5. wzruszajacy list mie skłania i zamawiam dzieki

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo zaciekawiły mnie te cytaty, z chęcią sięgnę po tą lekturę :)

  OdpowiedzUsuń